Hitta.se
Ladda ner årsredovisning!

Fastighetsrelaterade stödtjänster samt därmed förenlig verksamhet inom fastighetsbranschen såsom fastighetsskötsel och därmed förenlig verksamhet. Tillverkning och försäljning av skyddsvästar, skyddsteknik, skyddsprodukter inom ballistik och skydd.Installation av larm, kameror, passage, port telefoni. Informations inhämtning, riskanalyser, detektivarbeten och tjänster därmed förenlig verksamhet. Partihandel med gym och kampsports utrustning. Import och export av övrig skyddsutrustning inom vård.

Information

  • Organisationsnummer:

    559086-1661
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • VD:

    Nemer Tony Haddad
  • Bolaget registrerat:

    2016-11-24
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE559086166101)
Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)4 78711 45917 985
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2551 73887
Resultat efter finansnetto (tkr)2211 33283
Årets resultat (tkr)9092466
Summa tillgångar (tkr)9 9498 0944 784
Antal anställda111
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Active Armour Sweden AB

Årsredovisning 2025-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)4 78711 45917 985
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2551 73887
Resultat efter finansnetto (tkr)2211 33283
Årets resultat (tkr)9092466

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)2922921 195
Omsättningstillgångar (tkr)9 6577 8023 590
Tillgångar (tkr)9 9498 0944 784
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)1 1071 01793
Obeskattade reserver (tkr)81
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)1 3321 6921 435
Kortfristiga skulder (tkr)7 4295 3853 257
Skulder och eget kapital (tkr)9 9498 0944 784

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda111
Omsättning per anställd (tkr)4 78711 45917 985
Personalkostnader per anställd (tkr)
Vinstmarginal5.3%15.2%0.5%
Soliditet11.7%12.6%1.9%
Kassalikviditet94.5%87.1%55.7%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

  • Nemer Tony Haddad
    VD

Styrelsemedlemmar

  • Nemer Tony Haddad
    Styrelseledamot
  • Eva Ann-Cathrin Jonsson Haddad
    Styrelsesuppleant

Firmatecknare

Firman tecknas var för sig av.ledamoten.suppleanten.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

Koncernstruktur Active Armour Sweden AB

Active Armour Sweden AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 3 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.

Karta

Gjutmästare Rosbergs väg 7, 176 69 Järfälla

Karta och andra adresser

Gjutmästare Rosbergs väg 7, 176 69 Järfälla

Second Location Sverige AB har verksamhet på Gjutmästare Rosbergs väg 7, Järfälla. 

Second Location Sverige AB har 1 annan verksamhet i Sverige. Det som ligger närmast Järfällaskontoret är Second Location Sverige AB i Järfälla.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Fastighetsrelaterade stödtjänster samt därmed förenlig verksamhet inom fastighetsbranschen såsom fastighetsskötsel och därmed förenlig verksamhet. Tillverkning och försäljning av skyddsvästar, skyddsteknik, skyddsprodukter inom ballistik och skydd.Installation av larm, kameror, passage, port telefoni. Informations inhämtning, riskanalyser, detektivarbeten och tjänster därmed förenlig verksamhet. Partihandel med gym och kampsports utrustning. Import och export av övrig skyddsutrustning inom vård.

  • 13960 - Tillverkning av andra tekniska textilier och industritextilier
  • 72200 - Samhällsvetenskaplig och humanistisk forskning och utveckling
  • 32990 - Diverse övrig tillverkning
  • 47631 - Detaljhandel med sport- och fritidsartiklar utom cyklar och båtar
  • 62201 - Datakonsultverksamhet